Destek için tıklayınız…

YORUMLAR BÖLÜMÜNDE BULUNAN ŞAHIS VE ŞİRKETLERLE SİTEMİZİN HERHANGİ BİR  BAĞLANTISI BULUNMAMAKTADIR.

Araç 2005 307  1.4 hdi

Problemim aracı çalıştırdıktan sonra 1 metre kadar yol almadan direksiyon hidroliği devreye girmiyor.Direksiyon çok sert oluyor.1 metre kadar hareket ettikten sonra kendine geliyor.Işıklarda vs. dur kalklarda problem olmuyor.Sadece kontak kapattıktan sonra çalıştırırsam direksiyon sertleşiyor.Normal seyirlerde bir problem yok.Problem neden kaynaklanıyor olabilir?Çözümü ve maliyeti ne olur ?
ÇÖZÜMÜ,
 Aracı özel servise götürdüm pompanın sağlam olup olmadığını test ettik.Pompayı söktük sorunlarını giderdik.Problem elektirik tesisatıyla alakalı kanaatine vardık. Elektronik bölüm diyince yetkili servisin yolunu tuttum.Aracım 3 gündür servisteydi.Tesisat kontrol ve yenilemesi yaptılar.Tesisatta kopukluklar olduğunu ve buna bağlı beyinde kısa devre olduğunu söylediler.Beyni değiştirme ve tamir seçeneklerinden tamiri seçtim. Verdikleri fiyat 150 tl + kdv  tesisat kontrolu  , 150 tl +kdv beyin tamiri idi.Ricam üzerine sağolsunlar indirim yaptılar. 200 TL ile sorunum çözüldü.
Sorun: Hidrolik pompasının geç devreye girmesi
Yapılan işlemler:
1-Pompa kontrolü+Sökülmesi +Temizlenmesi+Arıza kodu sorgulama (50 TL Özel servis) (Yetkili servis sadece bilgisayara bağlamaya 80 TL civarı bir fiyat istemişti)
2-Tesisat kontrolü
3-Sigorta kutusu ve beyin kontrolü (200 TL Yetkili servis tesisat+bsi tamiratı)
Pompa kontrolünde ustam pompanın elektronik kısmına yağ sızması olduğunu söyledi.Spreyle temizledi.Keçesini değiştirdi.Eğer bakılmasaydı pompayla ilgili sorun yaşayabileceğimizi söyledi.Sıkıntı pompadan olmasa da ilerde meydana gelebilecek bir arızadan kurtulmuş olduk 🙂
Reklamlar