GÜNCEL 2016/6

Araç alırken plakanın değişmesini istiyorsanız.Yapmanız gerekenler..

– Aracın noter satışı esnasında  plakanızı değiştireceğinizi belirterek gerekli evrakı alacaksınız.Bunun için notere 230 TL civarı bir ücret ödeyeceksiniz.

-Aracı ilk aldığınız plaka üzerine trafik sigortası kestirmeniz gerekmektedir.(Sigortayı kestirirken plakayı değiştireceğinizi söyleyiniz.Benim aldığım araç 44 plakaydı trafiği 500 TL civarı tutuyordu.31 plakaya çevirince 350 TL civarı bir miktara düştü)

-Şoförler odasına gidip 10 TL dosya parası vereceksiniz ve dosyanızı alıp sonra trafik şubeye (emniyet)  gideceksiniz.

-Trafik şubeye giderken plakalarınızı sökün ve kimlik fotokopisi,ruhsatın sizde kalan nüshasını,trafik sigortası fotokopisini, cemiyetten aldığınız dosyayı ve dosyaya ek dilekçeyi doldurup(doldurmak çok kolay gerekli tüm bilgiler noter satış belgesinde yazıyor.) götürünüz.

-Trafik şubede işlemleri tamamladıktan sonra(İşlemler değişebilir ama kısaca 1- evraka tescil sıra numarası alınız 2-arşiv bölümüne evrak ve plakalarınızı veriniz.  3- tescil bölümünden yeni ruhsatınızı ve plaka talep evrakını alınız.) şoförler cemiyetine gideceksiniz.Emniyetten aldığınız plaka basım talebini evrakını cemiyete veriniz ve 55 TL plaka parası ödeyiniz.Cemiyette plakanızı bastırıp alabilirsiniz.

 

Hayırlı uğurlu olsun.

 

 

Reklamlar