Cihaz ara yüzünde QSS fonksiyonunu kapatmanız ve kablosuz kanalı 1,6, veya 11 kanallarında birinde sabitlemeniz kablosuz kapsama alanınızı kısmi olarak artıracaktır. Ayrıca cihazın bulunduğu yerde mikrodalga sinyaller yayan farklı bir cihazın olmamasına (telsiz telefon, mikrodalga fırın,kablosuz mause vb. diğer aygıtlar) dikkat ediniz. QSS fonksiyonunu kapatmak için cihaz ara yüzünden (192.168.1.1) Ara Yüzü Ayarları>Kablosuz sayfası içinde Çoklu SSID Ayarlarında QSS Kullanı Hayır işaretleyiniz. Access Point Ayarlarında Kanalı 1,6 veya 11 yapınız.

Modeminizin yazılımını güncelleyin .

Güncelleştirme işlemine başlamadan önce lütfen aşağıdaki talimatları dikkate alınız.

v  Doğru firmware(yazılımı) cihazınıza yüklemek için öncelikle cihazınızın donanım versiyonuna uygun FW’i belirlediğinizden emin olunuz. Aynı modele ait farklı donanım versiyonu için uygun olan hatalı bir Yazılım (FW) Güncellemesi sonucu cihazınız zarar görebilir ve garanti dışı kalabilir.

v  Yazılım (FW) güncellemesi sırasında cihazınızı KAPATMAYINIZ.

v  Yazılım (FW) güncellemesi işlemini KABLOSUZ bağlantı ile YAPMAYINIZ.

v  Yazılım (FW) güncellemesi için kullanılacak dosyayı ayıklamak için WinZIP veya WinRAR benzeri bir yazılım kullanınız.

v  Yazılımı cihaza yüklemeden önce Maintenance>Firmware sayfasında Romfile Backup’taki ROMFILE SAVE ile ayarlarınızı yedeklemeyi unutmayınız.

Reklamlar